Dodano: 2018-08-24

AKADEMIA W GMINIE STRZELIN!

Miło nam poinformować, że czwarty rok Projektu Akademia Siatkówki rozpoczniemy wraz z nowym oddziałem na terenie Gminy Strzelin!

Dzięki uprzejmości lokalnych władz samorządowych, pod przewodnictwem Burmistrz Miasta i Gminy Strzelin – Pani Doroty Pawnuk, od początku września w obiektach Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Strzelinie rozpoczną się zajęcia dla najmłodszych adeptów piłki siatkowej.

Jesteśmy przekonani, że zaufanie którym nas obdarzono przyniesie wiele radości i satysfakcji dzieciom, które aktywnie będą mogły spędzać czas podczas zajęć sportowych

Strzelin to dolnośląskie miasto położone 37 km na południe od Wrocławia na krawędzi pokrytych lasami mieszanymi Wzgórz Strzelińskich stanowiących część Przedgórza Sudeckiego i urodzajnej Równiny Wrocławskiej wchodzącej w skład Niziny Śląskiej. Miasto leży nad rzeką Oławą (lewy dopływ Odry), na szlaku kolejowym łączącym Warszawę poprzez Wrocław z Pragą, w odległości 23 km od autostrady nr 4 (Kraków-Wrocław-Olszyna). Powierzchnia gminy wynosi 171,64 km2. Miasto i Gminę Strzelin zamieszkują 21 377 osoby, w tym miasto 11 897 mieszkańców. Gmina ma charakter rolniczo- przemysłowy. Dobre gleby czynią ją bardziej rolniczą, a brak dużych zakładów przemysłowych powoduje, że środowisko jest ekologicznie czyste z pięknymi terenami o walorach przyrodniczych (szczególnie na obszarze Wzgórz Strzelińskich).

Wzgórza Strzelińskie z kulminacją na Gromniku (395 m n.p.m.) zbudowane są w większości z granitu, który w wielu miejscach jest eksploatowany. Kamieniołomy granitu w Strzelinie należą do największych w Europie, dostarczają jakościowo bardzo dobrego surowca skalnego i stanowią jedną z większych atrakcji turystycznych. Tereny gminy mogą służyć także wszelkiej działalności gospodarczej, czystej ekologicznie, szczególnie w zakresie przetwórstwa rolniczego.

Gmina Strzelin mocno stawia na sport, turystykę i rekreację. W mieście warto zwiedzić m.in. Rotundę św. Gotarda i wieżę ratuszową. Strzelin słynie z kopalni granitu, zaliczanej do największych europejskich kamieniołomów. Działa tu również Aquapark Granit oraz nowoczesne kompleksy sportowe, z których na co dzień korzystają liczne kluby. Siatkarki UKS Tygrysy Strzelin z powodzeniem walczą o najwyższe trofea w plażowej piłce siatkowej, a męska drużyna strzelińskich Tygrysów rywalizuje na szczeblu III ligi. Sportowo-rekreacyjną ofertę miasta wzbogacił kort i lodowisko, a na ziemi strzelińskiej odbywa się wiele cyklicznych wydarzeń sportowych m.in. biegi i wyścigi rowerowe. Na Wzgórzach Strzelińskich wytyczono liczne szlaki piesze i rowerowe, a w najbliższych latach powstanie tu 10-kilometrowa sieć ścieżek rowerowych – singletrack. Pierwszy odcinek o długości 3,6 km jest już dostępny od sierpnia 2018 r.). W okresie letnim turystów przyciąga obecnie modernizowany Ośrodek Wypoczynkowy „Nad Stawami” w Białym Kościele. Więcej informacji o gminie można znaleźć na stronie internetowej :

www.strzelin.pl