Dodano: 2015-10-15

DROGA NA BIEGUN MISTRZOSTWA

W dniach 4-5 grudnia 2015 roku w Pomorskim Parku Naukowo – Technologicznym Gdynia odbędzie się druga edycja Ogólnopolskiego Sympozjum pt. „Wyprawa II w Sporcie Pozytywnym – Droga na Biegun Mistrzostwa”. Wydarzenie organizowane jest przez Uniwersytet SWPS wraz z Fundacją Sportu Pozytywnego, współfinansowane ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod patronatem honorowym Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Prezydenta Miasta Gdynia oraz Instytutu Sportu.

Idea:

Wydarzenie skierowane jest do zawodników, trenerów, rodziców, psychologów, studentów interesujących się psychologią sportu, dziennikarzy, managerów, działaczy sportowych i innych. Zapraszamy osoby zainteresowane sportem oraz aktywnością fizyczną od strony praktycznej i teoretycznej. Całość Sympozjum poświęcona będzie osiąganiu Mistrzostwa Sportowego z uwzględnieniem poszczególnych etapów kariery. Inicjatorem wydarzenia jest prof. Artur Poczwardowski – wybitny psycholog sportu z Uniwersytetu w Denver, osoba o niewyczerpalnych pokładach energii i spójnej wizji działania na rzecz Sportu Pozytywnego w Polsce. Wybitni goście ze świata sportu poprowadzą nas przez swoją drogę do Mistrzostwa Sportowego. Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w różnego rodzaju aktywnościach – wykładach, warsztatach, stolikach specjalistów, dyskusjach oraz spotkaniach mniej formalnych związanych z praktyką i teorią w sporcie.

Czym jest sport pozytywny?

Sport Pozytywny to nowy nurt w dziedzinie sportu i psychologii, który nie skupia się tylko na zwyciężaniu, ale osiąganiu wyników poprzez włączenie w przygotowania szeroko rozumianego sztabu szkoleniowego (trenera, dietetyka, rodzica, psychologa, fizjoterapeuty) i pozytywnych emocji, zachowując równowagę w poszczególnych obszarach życia sportowca. Ambasadorami i gośćmi będą wybitne osoby ze świata sportu. Między innymi: Sylwia Gruchała, Robert Korzeniowski, Leszek Blanik, Prof. Jan Blecharz, Iga Kłodecka- Różalska, Bogusław Tołwiński, prof. Artur Poczwardowski, Paweł Habrat, Piotr Stokowiec, Aleksandra Pogorzelska.

Zapisy na sympozjum i szczegółowe informacje na stronie organizatorów: www.sportpozytywny.org.pl/sympozjum.

 Informacje ogólne

 data:             4-5 grudnia

 miejsce:        PPNT Gdynia

 adres:            Aleja Zwycięstwa 96/98, 81-451 Gdynia

organizator: Uniwersytet SWPS oraz Fundacja Sportu Pozytywnego

 

Szukaj nas także na facebook’u:
https://www.facebook.com/events/969927879695297/