Dodano: 2015-12-11

DRUGI ODDZIAŁ W BISKUPCU !!!

Miło nam poinformować, że dzięki uprzejmości lokalnych władz samorządowych pod przewodnictwem Pana Burmistrza Kamila Kozłowskiego, od początku grudnia 2015 roku wystartował Oddział BISKUPIEC II.

Do 20 podopiecznych oddziału Biskupiec z klas 4-6 szkół podstawowych dołączyła grupa młodzieży w wieku gimnazjalnym. Trenerem  oddziału jest Pan Krzysztof Cieślak pod koordynacją odpowiedzialnego za województwo warmińsko-mazurskie Macieja Dobrowolskiego. Zajęcia odbywają się po grupie młodszej w poniedziałki i piątki o godzinie 18.00 na sali przy ulicy Ludowej 5. 

 

BISKUPIEC   Miasto w  województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie olsztyńskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Biskupiec. Miasto położone jest w południowo-wschodniej części Warmii na Pojezierzu Olsztyńskim nad rzeką Dymer. Lokalny ośrodek przemysłowy, ośrodek wypoczynkowy (m.in. jezioro Kraksy na południowym krańcu miasta); drobny przemysł poligraficzny, drzewny, odzieżowy i mięsny. Według danych z 30 czerwca 2012 r. miasto zamieszkiwało 10 700 osób.

BISKUPIEC  –    Powstał na bazie osady przy strażnicy biskupów warmińskich. Zamek pierwotnie był budowlą drewniano-ziemną, a później murowaną. Pierwsza wzmianka w zachowanych dokumentach o zamku w Biskupcu pochodzi z 1389. Budowla miała strzec trasy Warszawa-Królewiec. Zamek w Biskupcu uległ całkowitemu zniszczeniu w czasie wojny trzynastoletniej. Prawa miejskie(chełmińskie) dla Biskupca nadał biskup Henryk Sorbom 17 października 1395.

 

serwis internetowy : www.biskupiec.pl