Dodano: 2016-02-20

WARSZTATY W WIŃSKU !!!

16 lutego w hali sportowej i w stołówce szkolnej w Wińsku odbył się kolejny event sportowy. Tym razem do Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wińsku przyjechali byli reprezentanci naszej kadry w siatkówce – Łukasz Kadziewicz i Paweł Siezieniewski, prowadzący na co dzień Akademię Siatkówki.
Na spotkanie przyszli i przyjechali uczniowie klas IV – VI Szkół Podstawowych z terenu całej gminy. Mistrzowie rozmawiali z uczniami o tym, jak sport jest ważny w życiu każdego z nas, ile może przynieść korzyści, także w aspekcie samego funkcjonowania w społeczeństwie.
– Pochodzę z małego miasta na północy Polski, wokół upadły PGR, matka była pielęgniarka, ojciec długotrwale bezrobotny, a ja dzięki sportowi zwiedziłem cały świat – powiedział Łukasz Kadziewicz do młodzieży. – Wielu moich kolegów umarło albo siedzą w więzieniu. Ja spotkałem na swojej drodze wspaniałego nauczyciela wf, który pomógł mi uwierzyć w siebie. Zazdroszczę wam tej hali, tej młodości i tego, że w waszym życiu jeszcze wszystko jest możliwe – podkreślił mistrz. W programie odwiedzin nie zabrakło oczywiście zajęć siatkarskich. Uczniowie klas 4-6 z Wińska, Krzelowa, Orzeszkowa i Głębowic mieli okazję wziąć udział w pokazowej lekcji
z mistrzami. Po treningu mistrzowie stwierdzili, że dzieci z gminy Wińsko wyjątkowo dużą potrafią i są chętne do ćwiczeń. To znaczy, że zajęcia wf są traktowane poważnie, a posiadanie takiej wspaniałej hali sportowej jest nie do przecenienia.
Łukasz Kadziewicz i Paweł Siezieniewski nie byliby sobą, gdyby nie porozmawiali ze wszystkimi uczniami. Po zajęciach w hali udali się na spotkanie z gimnazjalistami w stołówce szkolnej, gdzie rozmawiali o ich planach na przyszłość i o tym jak oni sami odnajdują się po zakończeniu kariery sportowej. Najpierw oczywiście zjedli stołówkowy obiad
Wójt Gminy Wińsko Jolanta Krysowata – Zielnica zapowiedziała – To nie koniec spotkań z naszymi mistrzami, a dopiero początek działań, które mają rozwijać pasje sportowe na terenie Gminy Wińsko. Zapraszam wszystkich uczniów do kontynuowania nauki w naszym Gimnazjum.
Menadżer sportu Gminy Wińsko, Olgierd Pogorzelec, zdradził, iż było o wiele więcej osób zainteresowanych spotkaniem z siatkarzami, ale nie można było wszystkich zaprosić ze względu na bezpieczeństwo w hali. Dodał, że największe talenty wywodzą się z mniejszych miejscowości, obecność kadrowiczów w naszych szkołach., pozwala młodym osobom, wierzyć, że wszystko zależy od ich determinacji i pracy.
To nie koniec sportowych wydarzeń w gminie. Kadziewicz i Siezieniewski przyjadą za miesiąc (15 marca, wtorek) i przeprowadzą trening z 6-klasistami w godzinach popołudniowych. Na trybuny zapraszamy wszystkich: młodzież, rodziców, obecnych i przyszłych uczniów Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wińsku, w którym wkrótce powstanie klasa sportowa piłkarsko-siatkarska.
mw