Dodano: 2015-08-20

WITAMY DOBRE MIASTO !!

Witamy DOBRE MIASTO w Projekcie Akademia Siatkówki Kadziewicz Siezieniewski Dobrowolski. Dzięki uprzejmości lokalnych władz z Panem Burmistrzem Stanisławem Grzegorzem Trzaskowskim oraz Panią z-ca Burmistrza Beatą Harań na czele miło nam poinformować, że nasza Akademia od września 2015 roku rozpocznie zajęcia aktywizujące dzieci z klas 4-6 szkół podstawowych na terenie DOBREGO MIASTA.

DOBRE MIASTO jest jednym z pierwszych ośrodków przystępujących do naszego projektu, a z racji pochodzenia jednego z właścicieli Akademii Łukasza Kadziewicza z tego właśnie miasta, decyzja władz samorządowych cieszy nas szczególnie.

W najbliższych dniach rozpoczniemy nabór dzieci uczestniczących w projekcie Akademia Siatkówki w oddziale DOBRE MIASTO. Zapisy oraz wszystkie informacje dostępne będą w zakładce ODDZIAŁY – NAZWA ODDZIAŁU – INFORMACJE. Tam też znajdziecie dane kontaktowe Trenera prowadzącego zajęcia pod koordynacją odpowiedzialnego za województwo warmińsko-mazurskie Macieja Dobrowolskiego.

SERDECZNIE  ZAPRASZAMY.

 

DOBRE MIASTO  –  Miasto na Warmii w woj. warmińsko–mazurskim w powiecie olsztyńskim. Siedziba gminy miejsko-wiejskiej. Ośrodek usługowy i przemysłowy na pojezierzu olsztyńskim nad rzeką Łyną. Według danych z 2014 roku Miasto liczy 10498 mieszkańców.

DOBRE MIASTO  powstało w miejscu grodu pruskiego, położonego pośród bagien i rozlewisk, nad brzegiem rzeki Łyny, na sztucznej wyspie powstałej po przekopaniu kanału, tzw. Dużej Łyny  dla potrzeb obronnych i potrzeb młyna. Nazwa miasta najprawdopodobniej wywodzi się od pruskiego słowa gudde oznaczającego krzak, zarośla. W dniu 26 grudnia 1329 biskup warmiński Henryk II Wogenap nadał osadzie prawa miejskie. Z 1336 pochodzi łaciński zapis miasta – Bona Civitas.

Serwis internetowy    bip.warmia.mazury.pl/dobre_miasto_gmina_miejsko_wiejska

 Facebook                    www.facebook.com/umdobremiasto

Więcej informacji o projekcie Akademia Siatkówki Kadziewicz Siezieniewski Dobrowolski

www.akademiasiatkowki.eu