Dodano: 2018-09-18

WITAMY GMINĘ WISZNIA MAŁA!

Miło nam poinformować, ze kolejny oddział dołączył do projektu Akademia Siatkówki Kadziewicz Siezieniewski Dobrowolski.

Serdecznie Witamy Gminę Wisznia Mała. Dzięki uprzejmości lokalnych władz samorządowych, pod przewodnictwem Wójta Gminy, Pana Jakuba Bronowickiego od początku października w obiektach Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi Śląskiej w Krynicznie,  przy ul.Szkolnej rozpoczną się zajęcia dla najmłodszych adeptów piłki siatkowej. Zajęcia odbywać się będą we wtorki i piątki o godz 15.30.

DZIĘKUJEMY ZA ZAUFANIE !

Gmina Wisznia Mała położona jest we wschodniej części województwa dolnośląskiego, pomiędzy rzeką Widawą na południu, a Wzgórzami Trzebnickimi na północy. Łącznie obejmuje teren o powierzchni 10333 ha. Ze względu na swoje atrakcyjne położenie komunikacyjne Gmina Wisznia Mała stała się nowym miejscem zamieszkania wielu Wrocławian.

Różnorodne ukształtowanie terenu, malowniczy krajobraz oraz bogactwo przyrody powoduje, że jest miejscem w którym dobrze się mieszka. To również miejsce godne polecenia turystom poszukującym spokoju i ciszy lub szukającym aktywnych form wypoczynku.

Rozległa panorama na cała Gminę oraz Wrocław roztacza się z najwyższego wzniesienia – Wiszniaka. Osoby aktywne mogą uprawiać turystykę rowerową na oznaczonych w tym celu ścieżkach lub Nordic Walking. Miłośników sportów ekstremalnych na pewno zainteresuje możliwość uprawiania skoków spadochronowych, lotów szybowcem lub na motolotni w Szymanowie na lotnisku Aeroklubu Wrocławskiego. Na sympatyków przejażdżek konnych czekają konie w lokalnych stadninach, natomiast miłośnicy golfa mogą pograć na jednym z najpiękniejszych pól golfowych w Polsce. Istnieje możliwość korzystania z boisk, wielu siłowni zewnętrznych oraz sal sportowych. W
Pierwoszowie znajduje się ośrodek wypoczynkowy Miłocin z łowiskiem wędkarskim, karczmą i centrum konferencyjnym.

strona internetowa Gminy: www.wiszniamala.pl